Отборите на Металург Скопие и Локомотив София не успяха да се победят и завършиха 0:0 в първа среща от втория квалификационен кръг на турнира Лига Европа. Софиянци започнаха по-активно срещата и още в 3-ата минута Кристиян Добрев вкара топката в мрежата на Павлович, но съдията го отмени заради нарушение на Танко Дяков срещу Нацевски. Домакините отвърнаха с далечен удар на Захариевски, който беше спасен от Галев. В края на полувремето Кръстев и Илиоски вгорчиха малко живота на българските защитници, но те се справиха със ситуациите. Локомотив на няколко пъти бе близко до гола, но в два случая Мариян Андонов не бе достатъчно точен. През втората част играта продължи да бъде равностойна, но в началните минути на полувремето три удара към вратата на Металург останаха нереализирани. В 59-ата минута Кристиян Добрев предотврати голова опасност към Галев. Десет минути преди края на срещата Илиоски стреля опасно, но Галев се намеси добре и улови кълбото. В 88-ата минута българите пропиляха отлична възможност. Божинов продължи едно центриране към Преслав Йорданов, и той непосредствено до гредата стреля встрани от вратата. Така в крайна сметка двата състава не се победиха и завършиха 0:0, оставяйки интригата за след седмица на стадион "Васил Левски". Първа среща от втория предварителен кръг на турнира по футбол Лига Европа: Металург Скопие - Локомотив София - 0:0 Стадион: Филип Втори, 1200 зрители Главен съдия: Люк Вилмес (Люксембург) Жълти картони: Кръстев, Кралевски (Металург), Лахчев, Дяков (Локо СФ) Състави: Металург: Павлович, Петковски, Мемеди, Митрев, Кралевски, Драгович, Кръстев, Нацевски (70-Б. Лямчевски), Еюпи, Илиоски (89-Симоновски), Захариевски Локомотив София: Галев, Савич, Лахчев, Дяков, Добрев, Янев (74-Велев), Писаров (78-Манолов), Караджинов, Андонов (58-Йорданов), Божинов, Романов