Япония спечели историческа първа световна титла от женския Мондиал по футбол в Германия, надигравайки на финала САЩ след 2:2 за 120 минути и 3:1 при изпълнението на дузпи. Американките нацелиха на два пъти греда в редовното време и имаха повечето шансове, което логично доведе и до това те да поведат в резултата чрез Алекс Морган в средата на втората част. Изглеждаше, че този гол ще е достатъчен за третата световна титла на "янките", но момент на паника позволи на Япония да изравни и да вкара мача в продължения. Точна за азиатките бе Ая Мияма. След леки проблеми, американките си върнаха контрол над мача и отново вкараха. Този път Морган центрира към Аби Уамбак, която с глава направи 2:1. Япония отново изглеждаше победена, но все пак успя да се вдигне и да изравни за 2:2. Капитанката Хомаре Сава вкара от воле след изпълнение на корнер само три минути преди края. Славата за Япония пък дойде при дузпите, след като американките изпуснаха на три пъти от бялата точка. /БГНЕС