Литекс уверено продължи в следващия квалификационен кръг на Шампионската лига. "Оранжевите" победиха безпроблемно с 3:0 черногорския Могрен и с общ резултат 5:1 са в следващата фаза. Петър Занев и Светльо Тодоров се разписаха в началото на двете полувремена, а крайният резултат беше оформен от Христо Янев малко преди края. Българският отбор се скъса да пропуска, но това не му попречи да се поздрави с успеха. Могрен пък имаше епизодични шансове за гол, но не се възползва от тях. Все пак черногорците можеха да създадат проблеми на Литекс във 2-ата минута. Тогава с далечен извеждащ пас Тодорович намери Глушчевич зад защитата на българите. Нападателят пробва да прехвърли вратаря Винисиус Баривиера, но топката излезе на няколко сантиметра в аут. Веднага след тази ситуация интригата в мача приключи. Още в третата минута Петър Занев отбеляза попадението, което на практика прати Литекс в следващия кръг. Левият бранител получи топката на границите на наказателното поле и с мощен и изключително точен шут не остави шансове на вратаря на Могрен. След това попадение "оранжевите" продължиха да мачкат противника си, но се скъсаха да пропускат. Георги Миланов, Небойша Йеленкович и Светльо Тодоров пропиляха доста изгодни положения. В крайна сметка полувремето приключи при този резултат, но поведението на черногорците не издаваше, че те имат намерение да затруднят противника си. Каквито и надежди за обрат да са имали в Могрен, те се изпариха в 48-ата минута. Тогава Том проби перфектно и беше фаулиран в наказателното поле. Светльо Тодоров беше безпощаден от дузпата и направи 2:0. След този гол ловчанлии продължиха да се забавляват на терена, но пропуснаха над половин дузина положения. Вратарят Тодорович се превърна в герой за Могрен с намесите си, които предотвратиха истински разгром. Той обаче не можа да предотврати третото попадение във вратата си в 80-ата минута. Тогава новото попълнение Тиаго Мирасема проби, финтира двама защитници и стреля, но Тодорович спаси. Топката обаче се озова у непокрития Янев и той нямаше как да сбърка на почти опразнената врата за 3:0. До края ловчанлии създадоха още няколко опасности, но Момчил Цветанов, Том и Георги Миланов ги пропиляха. Така Литекс продължава напред и си осигури участие поне в плейофа на Лига Европа през август, дори и да отпадне от Висла или Сконто. Sportni.bg