Един от най-слабите отбори в елита на Холандия Де Граафшап спечели убедително срещу носителя на Купата на България ЦСКА. Отборът, в който Гуус Хидинк е играл като футболист, тресна "червените" с 3:0. Играчите на Милен Радуканов обаче не заслужаваха толкова тежка загуба. Те направиха редица фрапантни пропуски и ако бяха по-точни, със сигурност нямаше да паднат толкова сериозно. Срещата започна по-възможно най-лошия начин за ЦСКА. Отборът атакуваше в началото, но получи два бързи гола. Първо в 6-ата минута непростима грешка в отбрана направи Апостол Попов. Топката беше центрирана в наказателното поле, където защитникът позволи тя да мине под крака му и да се озове в непокрития Юси Куяла. За финландеца не беше проблем да вкара от 4-5 метра. Само пет минути по-късно защитата на българския тим допусна още една нелепа грешка. Бранителите проспаха едно центриране от левия фланг, вратарят Благой Макенджиев се намеси колебливо и топката попадна у Тед ван де Паверт. Защитникът на Де Граафшап нямаше никакви проблеми да насочи топката в мрежата от няколко метра и отборът му поведе с убедителното 2:0. Малко след това и Михел де Лееув можеше да вкара трети гол, с което да убие интригата в мача, но пропусна. И от този момент нататък се заредиха кой от кой по-невероятни пропуски на ЦСКА. Грегъри Нелсън, Саша Живец и Борис Галчев опитаха да затруднят вратаря Йоост Терол, но той майсторски се справи с положенията. Новата звезда Янис Зику тресна гредата в 31-ата минута, а веднага след това Тодор Янчев и Спас Делев пропуснаха останали сами срещу вратаря на Де Граафшап. Делев направи нов пропуск в 41-ата минута, когато отново тресна греда. Така въпреки мощния натиск, "червените" не стигнаха до гол. През втората част само Спас Делев продължи да тормози защитата на холандците, но това не доведе до сериозни опасности пред Терол. Контрите на Де Граафшап не бяха никак безопасни, но този път Макенджиев се справи с опасностите пред вратата си. Вратарят обаче се изложи в 84-ата минута при третия гол. Тогава той получи гол от центъра. Макенджиев беше излязъл напред и халфът на холандците Роджър Мейжер го прехвърли с красив шут. Така ЦСКА допусна конфузна загуба от Де Граафшап, който миналия сезон едва се спаси от изпадане. "Червените" обаче ще могат да натрупат самочувствие в утрешната си проверка с шестодивизионния германски Зонсбек. Спортни.бг