Българската звезда на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов започна като титуляр за тима си при победата с 3:1 над Чикаго Файър в поредната контрола на отбора в САЩ. Нападателят пропусна последния двубой на "червените дяволи" от турнето им в Северна Америка заради контузия в глезена. Бербатов обаче доста бързо се възстанови и веднага бе включен в стартвите 11 за следващия мач на английския шампион. Бившият капитан на българския национален отбор имаше две добри възможности за гол, но пропусна и бе заменен на почивката от Уейн Рууни. Двубоят не започна много добре за гостите от Манчестър, които инкасираха попадение във вратата си след само 13 минути игра, отбелязано от защитника на домакините Гибс - 1:0. При този резултат завърши първото полувреме, но след почивката Юнайтед бе господарят на терена и вкара три безответни гола. "Червените дяволи" възстановиха равенството в 66-ата минута, когато Рио Фърдинанд асистира на Уейн Рууни и той се разписа за 1:1. Десет минути по-късно Нани комбинира с Рафаел да Силва и бразилецът прати топката в мрежата на Чикаго Файър, с което изведе тима си напред в резултата - 1:2. Крайното 1:3 оформи португалският халф на Юнайтед - Нани, който се разписа осем минути преди края на редовното време. Спортни.бг