Отборът на Уругвай е новият шампион в турнира Копа Америка, след като тази вечер победи тима на Парагвай с 3:0 във финала на надпреварата в Аржентина. С основна заслуга за спечелването на трофея бе звездата на Атлетико Мадрид - Диего Форлан, който вкара два гола за спеха на тима си. Двубоят започна с натиск на "урусите", които веднага се хвърлиха в атаки към вратата, пазена от Вияр. Натискът им даде резултат само 13 минути след първия съдийски сигнал, когато защитата на Парагвай се пропука и резултатът бе открит. Автор на попадението бе Луис Суарес, който получи топката в наказателното поле и я прати в мрежата зад Вияр за 1:0. След гола парагвайците направиха плах опит да отвърнат на удара, но така и не успяха, а съперниците им постепенно ги притискаха все повече и повече. Четири минути преди края на първото полувреме нова грешка в отбраната на Парагвай позволи на Аревало да асистира на Диего Форлан и звездата на Уругвай удвои преднината на тима си, бележейки за 2:0. Попадението позволи на "урусите" да се оттеглят с комфортна преднина от два гола на почивката и да очакват втората част с известна доза спокойствие. След подновяването на играта парагвайците имаха отлична възможност да намалят преднината на съперника си и да върнат интригата в мача. В 54-ата минута Наедо Валдес отправи страховит изстрел към противниковата врата и само отличната намеса на стража Муслера предотврати гола. Втората част бе значително по-интересна, като опасни положения не липсваха и пред двете врати. В крайна сметка до трети гол на стадион "Монументал Антонио Веспучо Либерти" в Буенос Айрес все пак се стигна. Той отново бе във вратата на Парагвай, след като в последната минута на срещата Форлан вкара втория си гол в мача и оформи крайното 3:0. Така Уругвай си осигури класически успех и вдигна трофея в турнира Копа Америка за първи път от 1995 година. sportni.bg