Немският гранд, Байерн (М) успя да спечели първият си мач от турнира за Купата на Германия срещу непретенциозния тим на Бюргхаузен. Победата дойде изключително трудно, като в редовното време съперниците си размениха по един гол. Байерн очевидно бяха по-добрият отбор на терена и имаха немалко голови възможности, които обаче не успяваха да оползотворят. Противно на очакванията първи до попадение стигна отборът на Бюргхаузен. То дойде чак през ворото полувреме (в 61 минута), а негов автор е Томас Нюберт. Самият гол падна при едва втория удар към вратата, пазена от Оливер Кан. В 79 минута едно от новите попълнения в Байерн - Мирослав Клозе успя да възстанови равенството, като този резултат се запази и до края на редовните 90 минути. В последвалите продължения също не се излъчи победител и така се стигна до единайсетметрови наказателни удари. Там по-прецизни бяха играчите на тима от Мюнхен и с общ резултат 4:5 се класираха за следващата фаза. Нетинфо