Домакинско поражение с 1:2 записа Литекс в първия мач от третия предварителен кръг на Шампионската лига срещу полския шампион Висла Краков. "Оранжевите" започнаха добре срещата и в 11-та минута Христо Янев натресе напречната греда след отлично изпълнение на фаул от около 25 метра. Висла, в чийто редици като титуляр започна българският национал Цветан Генков, поведе с 0:1 в 19-та минута. Защитата на домакините не успя да се изтегли при опит за изкуствена засада и Майкъл Ламей прехвърли Баривиейра, откривайки резултата на Градския стадион в Ловеч. Българският шампион все пак изравни в самия край на първото полувреме. Том успя да стреля от ъгъла на наказателното поле, топката се удари в Соболевски, излъга стража на гостите и се оплете в мрежата на вратаря Йованич. Меликсон обаче изненада неприятно ловчанлии, след като в 77-та минута реализира за 1:2. Последва нова греда за Литекс след удар на Николай Бодуров, а в 81-та минута попадение на Селио Кодо бе отменено, заради нарушение в атака. В крайна сметка, Висла спечели с 2:1 в България и вече има сериозно предимство преди реванша на 3 август в Краков. /БГНЕС