Твенте срази румънския Васлуй с 2:0 в първия мач между двата тима от третия квалификационен кръг на Шампионската лига, който се игра в Арнем. Николай Михайлов изигра цял мач на вратата на холандския тим, а друг български национал - Живко Миланов, също бе на терена 90 минути, но с екипа на гостуващия тим. Австрийският таран на Твенте Марк Янко отбеляза и двете попадения за отбора от Еншаде, който игра това свое домакинство в Арнем, заради проблемите със своя стадион. Янко откри резултата от дузпа в 34-та минута на мача, а в 57-та минута оформи крайното 2:0. Българският национален бранител Иван Иванов пък игра пълни 90 минути за Партизан Белград, но сръбският гранд падна с 1:2 при гостуването на белгийския Генк. Резултатите от всички срещи в Шампионската лига, които се играха снощи: Твенте - Васлуй 2:0, Екранас - БАТЕ Борисов 0:0, Зестафони - Щурм Грац 1:1, АПОЕЛ - Слован Братислава 0:0, Литекс - Висла Краков 1:2, Динамо Киев - Рубин Казан 0:2, Генк - Партизан Белград 2:1, Рейнджърс - Малмьо 0:1. /БГНЕС