Локомотив София завърши с равенство 0:0 при гостуването си на полския Шльонск в първия мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа. На стадион "Опоровска" пред 7 000 зрители "железничарите" удържаха равенство, независимо, че бяха по-слабия тим на терена. В началото на първото полувреме гостите от България стояха доста плахо на терена, като бяха натиснати от домакините в собственото им поле. В 29-та минута Локо не успяха да реализират добра възможност, след пряк свободен удар и мощен удар на Румен Горанов топката премина на сантиметри над вратата на Шльонск. Втората половина на мача също беше с превес за Шльонск, които определено показваха по-голяма активност на терена. На няколко пъти поляците имаха възможност да поведат в резултата, но късмета помогна на българите да запазят нулево равенство. Реваншът между тимовете ще се играе на 04 август в София. /БГНЕС