Отборът на ЦСКА обърна Литекс до 3:1 на стадион "Лазур" в Бургас, за да спечели рекордна четвърта Суперкупа на България. Носителите на купата на страната надвиха шампионите в първия си официален мач за сезона, докато за ловчанлии това бе четвърти. Литекс излезе с доста от резервите си, докато ЦСКА започна ударно с Янис Зику, Грегъри Нелсън, Спас Делев и Мишел Платини в предни позиции. Необичайният страж на Литекс в днешната среща Александров обаче действа разконцентрирано в началото на мача и Бодуров трябваше да чисти от голлинията удар на Делев. В 6-та минута обаче ликуваха ловчанлии, след като избит от Караджов удар с глава на Флорес попадна в Кодо, а за последния не бе трудно да вкара отблизо за 1:0. Спас Делев обаче върна ЦСКА в играта след добър пас на Платини и хладнокръвен завършек в 16-та минута за 1:1. Постепенно събитията на терена се успокоиха и до почивката нов гол не падна. Втората част обаче започна ударно - ЦСКА получи шанс да изпълни дузпа след фаул на Жос срещу Трифонов. Зику вкара от бялата точка за 2:1, а след това Том удари без топка Дечев и напусна терена с червен картон. Спас Делев заби трети гол за ЦСКА в 58-та минута след страхотен пас на Тодор Янчев и реши двубоя в полза на своя тим. До края ловчанлии не успяха да направят нещо по-съществено с човек по-малко. С успеха ЦСКА излезе еднолично в класацията по най-много спечелени Суперкупи на България с четири трофея. Левски има три. Литекс пък за пета поредна година игра на финала за трофея, чийто носител бе за миналата година. /БГНЕС