Българският вратар на Твенте Николай Михайлов записа пореден силен мач за тима си, който с 10 души стигна до успех с 2:1 над Аякс и спечели Суперкупата на Холандия. Шампионите от Аякс доминираха през първата част, но Твенте откри резултата, след като Марк Янко се разписа от дузпа в 21-та минута. Тя дойде след фаул на Тео Янсен срещу Луук де Йонг. Носителите на Купата на Холандия Твенте останаха с 10 души в началото на втората част, когато Стивън Бергхуис получи втори жълт картон, а минути по-късно Тоби Алдервейрелд изравни за Аякс с удар от далечно разстояние. Резервата Руис обаче реши двубоя с победен гол в средата на второто полувреме, когато прати топката покрай вратаря Кенет Вермеер след фалцов удар. Николай Михайлов игра много силно за Твенте и получи втората най-висока оценка на сайта "Goal.com" за представянето си в мача след голмайстора Руис. /БГНЕС