Българският младежки национален отбор по волейбол вече на практика няма шансове да се включи в битката за разпределението на медалите на световното в Бразилия. Малките "лъвчета" загубиха с 2:3 (25:20, 25:20, 31:33, 18:25, 11:15) на практика спечелен мач срещу Япония и ако не стане някаква въртележка, ще се борят за разпределение на местата от 9-о до 16-о. Българите водеха с 2:0, играеха добре, но изпуснаха цели четири мачбола в третия гейм и допуснаха малко очакван обрат от азиатците. "Лъвчетата" демонстрираха страхотно представяне в първите два гейма. Тогава и блокадата вървеше добре, нападението не оставяше шансове на японците и всичко вървеше към заслужена победа с 3:0. Виканият и в първия отбор Николай Пенчев играеше със самочувствие, а диагоналът Яни Желязков и центърът Венцислав Рагин нямаха спиране в първите два гейма. Така нашите трупаха добра преднина в началото на тези две части и до края не само поддържаха, но и я увеличаваха. В третия гейм обаче японците показаха, че не са се отказали. Те водеха с 16:14 след второто техническо прекъсване, но с добра игра на Пенчев и няколко страхотни отигравания в защита нашите момчета дръпнаха накрая. Те поведоха с 24:21 и вече буквално се виждаха победители. "Лъвчетата" изиграха високомерно следващите топки и бяха жестоко наказани за това. След като пропиляха първите си три мачбола, те стигнаха до само още един, но пропуснаха и него. Звездата на японците Такаши Декита се развихри в този момент и до края на мача не можеше да бъде спрян. На практика той сам попиля българската защита. Декита завърши с умопомрачителните 47 точки и беше в основата на разгрома ни в четвъртия гейм. Тогава японците ни разбиха с 25:18, като в нито един момент не бяха приближени от нашите волейболисти. Така се стигна до решителния тайбрек. В него японците освен по-свежи изглеждаха и по-мотивирани. Отново Декита не сгреши в почти нито едно отиграване, докато българите направиха доста подаръци на съперника си. В крайна сметка Япония взе и тази част с 15:11 и с четири точки вече е на второто място. Българите са с една и трябва да се надяват на чудо, за да се класират в първата осмица. Последният им мач от тази групова фаза е срещу домакина Бразилия. Освен победа там, момчетата на Ники Желязков трябва да се надяват на две загуби на американците. Sportni.bg