Гръцкият футбол, който е разтърсен от сериозен скандал с уговорени мачове, получи пореден удар, след като местният гранд Панатинайкос падна у дома с 3:4 от датския Одензе и се сбогува с Шампионската лига. Панатинайкос, които направиха 1:1 в Дания, губеха с 0:1 след попадение на Андреас Йохансон след само 12 минути на полупразния Олимпийски стадион в Атина. Жан-Ален Бумсонг и Хосе Верду все пак изведоха домакините напред в резултата, но Еспен Рууд направи 2:2 в 58-та минута. Башким Кадрии и Ханс Хенрик Андреасен покачиха на 2:4 в 80-та и 87-та минути, а Антонис Петропулос само успя да оформи с глава крайното 3:4 в 90-та минута. В другите мачове реванши от третия квалификационен кръг на турнира, които се играха снощи, ФК Копенхаген надви Шамрок Роувърс с 2:0 като гост, а БАТЕ Борисов надви у дома литовския Екранас с 3:1. Отборът от столицата на Дания и кошмарът на българските Литекс и Левски БАТЕ също ще чакат жребия за плейофите в най-комерсиалния европейски клубен турнир. /БГНЕС