Домакински победи записаха отборите на Черно Море, Ботев Враца и Миньор Перник в първите си мачове от новия сезон в "А" група. "Моряците" надвиха Монтана с 2:0, като попаденията за варненския тим реализираха Георги Божилов и Камазола. Първо, в 53-та минута Божилов отбеляза доста красив гол, след като се завъртя на точката на дузпата и стреля право в мрежата на Иванов. Камарзола пък се разписа в 74-та минута, оформяйки крайното 2:0 и носейки трите точки за Черно Море. Новаците Ботев и Светкавица премериха сили във Враца, но домакините бяха по-добри и взеха мача с 1:0. Врачани играха с човек повече от 63-та минута, когато втори жълт и сътветно червен картон получи Венцислав Йорданов. В 77-та минута Петър Альошев остана непокрит в наказателното поле и с глава засече центриране от ъглов удар за 1:0. В третата среща, която се игра днес, Миньор Перник срази вкъщи тима на Видима-Раковски с 1:0. Единственото попадение вкара Ивайло Стоянов в 69-та минута след силен шут от над 25 метра, който се удари в страничната греда и влезе във вратата на гостите. По-късно днес са мачовете Лудогорец - Локомотив Пловдив и Черноморец Бургас - Калиакра. В неделя ще се срещнат Литекс и Берое, както и тимовете на Локомотив София и ЦСКА. В понеделник Левски приема Славия в поредното издание на най-старото столично дерби. /БГНЕС