Отборът на Манчестър Юнайтед направи невероятен обрат срещу градските си съперници Сити в мача за трофея "Къмюнити Шийлд" и постигна победа с 3:2, след като изоставаше с 0:2 на почивката. Българският нападател Димитър Бербатов започна двубоя от резервната скамейка и се появи в игра няколко минути преди края. Футболистите на Манчестър Юнайтед владееха инициативата през първата част, но така и не успяха да създадат опасно голово положение. "Гражданите" пък заложиха на доста твърда игра и направиха няколко груби нарушения, като Мика Ричардс можеше да получи червен картон за опасно влизане в краката на Йънг, но реферът Фил Дауд му показа жълт. В 38-та минута защитата и вратарят на Юнайтед не реагираха адекватно на центриране и Лескът откри резултата. В самия край на полувремето Един Джеко удвои преднината на своя тим с изстрел отдалеч, като Де Хеа бе с голяма вина за това попадение. На почивката сър Алекс Фъргюсън вкара в игра Джони Еванс, Фил Джоунс и Том Клевърли, а Юнайтед заигра много по-силно. До 58-та минута резултатът вече беше равен след голове на Смолинг и Нани. Шампионите продължиха да натискат своя съперник, но пропуснаха няколко удобни ситуации да направят пълен обрат. Футболистите на Сити пък минаха центъра само няколко пъти за цялата част, но можеха да вкарат нов гол след изстрел на Джонсън, който Де Хеа отрази. В 93-та минута Венсан Компани направи безумна грешка в центъра на терена и позволи на Нани да излезе сам срещу Джо Харт. Португалският национал не сбърка и завърши страхотния обрат за "червените дяволи", като по този начин донесе напълно заслужения трофей за Юнайтед. /БГНЕС