Българският шампион Левски приключи безславно тазгодишното си участие в Европа, губейки във втори пореден мач с 0:1 от финландския първенец Тампере Юнайтед. Голът за гостите в 40-та минута отбеляза звездата им Яри Ниеми. За пореден път от началото на сезона "сините" представиха изключително слаба футболна продукция и логично напуснаха борбата в Шампионската лига. Първата опасност към някоя от двете врати бе пред тази на "сините", когато след пряк свободен удар в четвъртата минута Ярко Вис изпрати топката право в ръцете на Петков. Левски пък отвърнаха с опасен изстрел на Йовов малко след това. Възпитаниците на Станимир Стоилов овладяха трайно средата на терена и накараха финландците да се дръпнат в защита, очаквайки своя шанс за контраатака. В 20-ата минута Сааринен имаше възможност да отправи сериозен удар към Петков, но изправи удобната топка високо над вратата. Напрежение пред Мико Кавен имаше в 30-ата минута, когато след серия от финтове на Йовов топката бе подадена към Бардон, след чиито опит за удар французинът искаше да бъде отсъдена игра с ръка и съответно дузпа за Левски. Секунди след това, в 32-ата минута след продължителна атака Мирослав Иванов потърси с техничен удар горния ъгъл на вратата, но извади кълбото в аут. На истински футбол замириса едва в 37-ата минута, когато Йовов се освободи майсторски и стреля към вратата, но Мико Кавен се намеси майсторски и отби. Притеснителни станаха нещата за българския шампион в 40-та минута, когато при първото по-сериозно положение пред Петков, звездата на финландците Яри Ниеми получи топката с гръб към вратата, извъртя се и заби кълбото в мрежата за 1:0 за Тампере. При положението останаха съмнения за игра с ръка на финландеца. Станимир Стоилов реагира светкавично, заменяйки неубедителния Борислав Стойчев с невъзстановения ветеран Даниел Боримиров. Вихрено започнаха "сините" втората част, когато в 47 минута влезлият като резерва Екундайо Джаеоба пропусна от чиста позиция, останал сам срещу Кавен. Веднага след това Джаеоба все пак отбеляза, но попадението бе отменено заради засада. Буквало секунди след тази ситуация Домовчийски с глава не можа да отбележи, като вина за това имаше и добрата намеса на Кавен. В 51-ата минута трагичният за пореден път Шакиб Бензукан за малко не доведе до нов гол пасив за Левски. Мароканецът се подхлъзна и предостави топката на Яри Ниеми, който обаче не можа да се възползва по най-добрия начин от неочаквания подарък. Георги Петков бе герой за Левски в 57-ата минута, когато спаси опасен удар на Томи Петреску отляво. Мико Кавен закова топката в 61-ата минута след удар свободен удар на Вагнер. Тотална "синя" безпомощност се настани на Националния стадион "Васил Левски" в следващите минути. Българите имаха териториален и игрови превес, но не успяваха да създадат реални голови опасности пред финландския вратар. Последният съдийски сигнал на немския рефер Торстен Кинхофер дойде при резултат 1:0 за гостите, които в следващия кръг ще се изправят срещу норвежците от Розенборг. "Случи се най-лошото, но това е във футбола. И във Финландия имахме превес, но не успяхме. Вярвахме във всеки един момент, че можем да обърнем мача. Записваме "нулева" година", заяви след края на мача разочарованият наставник на Левски Станимир Стоилов. Президентът на Левски Тодор Батков пък напусна стадиона секунди след последния съдийски сигнал и не уважи чакащите го пред арената журналисти.