Отборът на Левски загуби с 0:1 мачът-реванш от втория предварителен кръг на Шампионската лига срещу финландския Тампере и отпадна от по-нататъшно участие в най-комерсиалния европейски футболен турнир, предаде репортер на БГНЕС. Срещата на стадион „Васил Левски“ започна с натиск на „сините“. В 4-та минута германският съдия Кинхьофер отсъди фал до наказателното поле на вратаря на финландците Кавен. Лусио Вагнер центрира, но страничният рефер отсъди засада. В 8-та минута Валери Домовчийски бе спънат в наказателното поле на Тампере. Христо Йовов застана зад топката, но би високо над горната греда. В 16-та минута Живко Миланов проби по десния фланг на атаката на Левски, подаде към Телкийски, той центрира но топката попадна в ръцете на финландския вратар. Финландците отговориха в 26-та минута, когато Томи Петреску направи солова акция към вратата на Георги Петков, но Борислав Стойчев с отличен шпагат изчисти топката. „Сините“ продължиха да атакуват и в 29-та минута Седрик Бардон стреля към вратата на гостите, но ударът бе избит в корнер. Натискът на Левски се усилваше, но в 40-та минута „сините“ получиха гол в своята врата. Играч на Тампере центрира отдясно към наказателното поле на Петков и звездата на гостите Яри Ниеми откри резултата. В началото на второто полувреме Станимир Стоилов пусна в игра Екундайо Джаейоба, който раздвижи атаката на тима. Още в първите минути на втората част играчите на Левски сътвориха три положения. Джаейоба дори успя да вкара гол, но страничният съдия вдигна засада. Финландците играеха на контраатака в 51 и 57 минути пропуснаха чрез Ниеми и Петреску. В 60-та минута Мирослав Иванов проби и бе спънат до границата на наказателното поле. Лусио Вагнер застана зад топката и би ниско по земята, но вратарят Кавен улови коженото кълбо. В 71-та минута Джаейоба подаде отличен пас към Бардон, но французинът би над гредата. На два пъти Левски имаше шанс да отбележи в 78 и 80-та минути, когато Йовов изпълни два фала на метри от границата на наказателното поле. Но и в двата случая топката минаваше над горната греда. „Сините“ имаха още няколко шанса да отбележат попадение чрез Домовчийски и Мирослав Иванов, но ударите им не подадоха в мрежата на финландския вратар. След втората загуба с 0:1 от Тампере, Левски се прости с надеждите си за втора поредна година да играе в групите на Шампионската лига. БГНЕС