България загуби с 0:1 гостуването си на Беларус в приятелската среща между двата тима. Единственото попадение падна през първата част, когато домакините от бившата съветска република надиграха напълно родната селекция. Първото по-опасно положение бе именно за домакините в 9-ата минута. Варанков от около 20 метра фронтално срещу Владо Стоянов стреля фалцово, но ударът му срещна левия страничен стълб на българския вратар. При добавката Тимофей Калъчов прати топката в мрежата на Стоянов, но попадението беше отменено заради засада. В 27-ата минута след многоходова комбинация на домакините Сергей Кисляк излезе на стрелкова позиция, но шутът му премина над вратата. Преди това Ивелин Попов и Спас Делев направиха няколко неуспешни опита за атака. Попето бе оставен почти без никаква подкрепа в предни позиции и бързо се загуби сред снажните противникови защитници. Логичното се случи в 33-ата минута. Владислав Стоянов първоначално спаси много опасен удар с глава, но отскочилата топка бе овладяна от Кисляк на аутлинията. Футболистът на Беларус опита да центрира, но топката се удари в крака на нашия вратар и спря в мрежата - 1:0. Освен че вкара гол, съперникът надделя напълно и в центъра на терена. Чавдар Янков, Маркиньос и Иван Стоянов бяха фигуранти, а опитите ни за атака се състояха в изритани от защитниците топки към Ивелин Попов. До края на първата част домакините имаха и още шансове. Те не успяха да се възползват от удобен пряк свободен удар в 38-ата минута, а минута по-късно Стоянов спаси вратата си от втори гол. За втори път гредата бе верен негов помощник след колективна грешка в нашата отбрана, удар на Трубило и отчаян, но решаващ плонж на българския страж. 3 минути след подновяването на играта България нанесе първия си удар към вратата на Живнов. Резервата Цветан Генков с глава засече центриране от ляво, но изстрелът не затрудни по никакъв начин беларуския страж. Малко по-късно при изпълнение на ъглов удар Иван Иванов също с глава отправи втория точен удар към Жейнов, а след това друга резерва - Станислав Манолев, стреля опасно покрай левия страничен стълб на беларуски вратар. В 60-ата минута Кисляк удари трета греда. Атаката по дясното крило бе завършена с левия крак от движение от противниковият нападател, който уцели сглобката на горната и страничната греда на Влади Стоянов. В заключителната част на мача отново първи пропуск направиха беларусите. Пробив отдясно до аут линията завърши с прострелно центриране, но Владислав Стоянов успя да изпревари връхлитащите нападатели. И вместо нашите да създадат възможност за гол, това строиха домакините. Путило в продължението на редовното време се подигра с цялата защита на България, нагласи топката точно където искаше, но ударът му се отби от гредата - четвърта греда за състава на Бернд Щанге. Така България записа пореден слаб мач в ерата Матеус и показа, че е много далеч от класиране на каквото и да било първенство. Sportni.bg