Шампионът на Германия Борусия Дортмунд претърпя първа загуба през новия сезон в Бундеслигата, след като още във втория кръг падна като гост с 0:1 от Хофенхайм. Победното попадение за домакините вкара Салихович още в 9-та минута. Байерн Мюнхен пък се спаси в последната минута като гост на Волфсбург, след като Луис Густаво вкара за 1:0, както завърши и самият двубой. За баварците голям отсъстващ явно се оказа контузеният Ариен Робен, тъй като в негово отсъствие те успяха едва в края да пробият защитата на противника си. Това е първа победа за Байерн през новия сезон след загубата от Мьонхенгладбах в миналия кръг. Треньорът на Фрайбург Маркус Сорг пък пренебрегна бившия стрелец на Левски Гара Дембеле и отново го остави резерва за тима си срещу Майнц. В крайна сметка домакините загубиха с 1:2 след голове на Рийзе и Чупо Мотинг, а Дембеле влезе в 82-та минута на мястото на Флум при резултат 0:2. Малко след това, в 90-та минута, падна и голът за Фрайбург, дело на Папис Сисе след пас на Калигиури. Шалке 04 разби с 5:1 Кьолн след три гола на Хунтелаар, единия от дузпа, и по едно попадение на Холтби и Раул. За домакините резултата бе открил Подолски. Хановер надви Нюрнберг с 2:1 като гост. Нюрнберг поведоха и в резултата след 16 минути игра, благодарение на гол на Абделауе. Рауш пък удвои от дузпа, докато крайния резултат оформи Пекхарт. Хамбургер и Херта направиха реми - 2:2. Петрич и Сон вкараха за домакините, докато за гостите точни бяха Торун и Миятович. /БГНЕС