Григор Димитров не срещна особени проблеми в мача си срещу Марсел Илхан и след победа с 6-3, 7-5 си осигури място във втори кръг на Мастърса в Синсинати с награден фонд 2,592,000 долара. Първата ракета на България, който играе в силния турнир благодарение на покана от организаторите, наниза седем аса в срещата, която продължи един час и 12 минути. В първия сет срещу турския квалификант един пробив бе достатъчен на Гришо да спечели убедително частта с 6-3. Във втория сет своя удар българинът нанесе при резултат 5-5, когато проби съперника си, след което не сбърка при своето подаване, за да запише първа победа на турнир от сериите Мастърс. С класирането си за следващия етап Димитров заработи 17 040 долара и 45 точки за световната ранглиста. Негов съперник във втори кръг ще бъде испанеца Давид Ферер, който е поставен под №5 и в първи кръг почива. /БГНЕС