Твенте и Бенфика завършиха наравно при резултат 2:2 в първия мач между двата отбора от плейофите за влизане в груповата фаза на Шампионската лига. Двубоят се изигра на "Твенте Стейдиъм" в Еншаде, като след равенството с предимство остава тимът на Бенфика с два гола на чужд терен. На отбора, в който играе българският вратар Николай Михайлов, му предстои тежко гостуване в Лисабон за мача реванш. Българският национал на няколко пъти спаси вратата си, но и при двата гола почти нямаше шансове да се противопостави на бързите и силни отигравания на гостите. Твенте излезе напред в резултата още в шестата минута на срещата. Голмайстор за домакините бе Де Йонг, а в последвалите минути възпитаниците на Ко Адриансе можеха да решат до голяма степен изхода на двубоя. Те обаче не се възползваха, за да отбележат така важния втори ранен гол, а вместо това преотстъпиха владеенето на топката на Бенфика. Гостите не се поколебаха и още в 21-та минута резултатът отново беше равен. Оскар Кардосо получи топката малко преди наказателното поле и стреля технично в дения ъгъл на вратата на Михайлов. Българският национал се намираше извън вратарското поле и не успя да избие точния удар на Кардосо. В 35-та минута пък Бенфика стигна до пълен обрат. Гарсия напредна дълбоко в наказателното поле и принуди Ники Михайлов да излезе срещу него. Вместо да стреля по посока на вратата, обаче, той предпочете да комбинира с влизащия на скорост Нолито. Той пък от своя страна не сгреши и на опразнената врата се разписа за 1:2. След почивката определено Твенте показа по-агресивна игра. Домакините не спираха да атакуват, а късмета и добрите реакции на стража на Бенфика Артур опазиха предимството на гостите през по-голямата част от полувремето. Все пак в 80-та минута се стигна и до равенството. След центриране в наказателното поле Руис се оказа най-съобразителен и засече с глава топката, пращайки я право в мрежата на Бенфика, с което оформи и крайния резултат. В герой за Твенте се превърна българският страж. В добавеното време на срещата Нолито се озова очи в очи с Ники Михайлов. Националът ни обаче показа хладнокръвие и ловко спаси отбора си от загуба в последните секунди. Спортни.бг