Отборът на Барселона спечели Суперкупата на Испания, след като в среща-реванш на "Камп Ноу", надигра вечния си съперник Реал Мадрид с 3:2. В първия мач двата състава завършиха 2:2. Така с общ резултат 5:4 Барселона грабна трофея. Срещата започна динамично и още в 1-ата минута Кристиано Роналдо спечели ъглов удар за Реал Мадрид. Десетина минути по-късно отново португалецът не успя. Активността на "белия балет" не даде резултат в тези минути, но в 15-ата минута Лионел Меси преодоля двама съперници и намери Андрес Иниеста и той матира Касияс. Радостта на домакините не трая дълги и в 20-ата минута момчетата на Жозе Моуриньо изравниха. Кристиано Роналдо попадна в прегръдките на съотборниците си. В следващата минута Касияс хвана удар на Педро. Реал Мадрид отвърна с удар в гредата на Роналдо в 26-ата минута. В 45-ата минута Пике намери с пета Лионел Меси и той матира за втори път Касияс. Така каталунците се оттеглиха на почивка с гол преднина - 2:1. В началните минути на втората част играта се поизнерви, а атаките се редуваха и към двете врати. Чисти голови положения липсваха. В 65-ата минута Лионел Меси си извободи пространство и стреля опасно, но ударът беше отразен от Касияс. Пет минути по-късно Рамос се озова на чиста позиция, но пропусна да изравни резултата. Все пак футболистите на Реал стигнаха до изравняването. В 82-ата минута Карим Бензема успя да изравни резултата, след като успя да търкулне топката покрай Валдес за 2:2. В следващата минута в игра за Барселона се появи новото попълнение Сеск Фабрегас, който замени Педро. Мачът вървеше към продължения, когато в 88-ата минута вездесъщият Меси отново прониза Касияс за 3:2, след като засече прострелно центриране на резервата Адриано. Двата състава не пропуснаха и да се сдърпат в последните секунди на срещата като си размениха "любезности", а Марсело получи и червен картон. Спортни.бг