Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна във втори кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Синсинати, след като бе победен от световния номер 6 Давид Ферер с 6-4, 1-6, 5-7. Двубоят бе изключително равностоен и Ферер имаше нужда от 2 часа и 23 минути, за да пречупи съпротивата на българина. Димитров показа много силна игра в първия и третия сет на мача, като може да съжалява, че не успя да запише първата си победа над тенисист от първата десетка в ранглистата. В първата част Григор постигна пробив в самото начало, но загуби сервиса си при 5-3 в своя полза. Все пак той успя да направи нов пробив в следващия гейм, за да спечели сета с 6-4. Във втория сет нивото на игра на българския тенисист падна и той успя да се пребори само за един гейм. Решаващият сет вървеше гейм за гейм без пробиви до 6-5 в полза на испанеца. Тогава той стигна до три поредни мачбола при сервис на Димитров, които 20-годишният хасковлия отрази. При четвъртата си възможност обаче Ферер не сгреши и затвори мача. Гришо ще вземе 45 точки за световната ранглиста и 17 хиляди долара за достигането си до втори кръг в турнира. БГНЕС