Литекс загуби от Динамо Киев с 1:2 в първия мач от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Така реваншът в Украйна изглежда след седмица изглежда протоколен. Още в 7-ата минута гостите от Украйна получиха правото да изпълнят дузпа. Бразилският страж на ловчанлии Виничиус Баривиера препъна с ръце Милевски и реферът от Гърция Михаил Кукулакис посочи бялата точка. Зад топката застана Милош Нинкович, който вкара за 0:1. От този миг нататък Литекс овладя положението на терена и в 13-ата минута успя да изравни. Христо Янев стреля от воле, вкарвайки превъзходен гол в горния ляв ъгъл на ветерана Дмитрий Ховковски - 1:1. В 45-ата минута гръцкият рефер пожали Еременко от състава на гостите, който фаулира Янев за жълт картон. Украинецът вече имаше едно предупреждение и това трябваше да означава червен картон, но арбитърът го пощади. През втората част ловчанлии продължиха да бъдат по-активният отбор, но инкасираха гол в 76-ата минута, който се оказа и победен. Негов автор беше Браун. Отлична комбинация между Роман Еременко и Артьом Милевски завърши с точно центриране на украинския национал Милевски към 22-годишния нигерийски нападател Браун Идейе, който с глава изпрати топката в мрежата на Винисиус - 2:1 за Киев. В 69-та минута на терена се появи "скритото оръжие" на Литекс - Светослав Тодоров, който е героят на българския шампион в тазгодишните европейски квалификации, но този ход на старши треньорът Любослав Пенев този път се оказа неуспешен. Спортни.бг