Стяуа победи с 2:0 ЦСКА в първия мач от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Така румънците направиха сериозна крачка към следващата фаза, а раваншът е след седмица на Националния стадион "Васил Левски". Първият гол отбеляза Галамаз в 16-ата минута. Атаката беше продължителна, а във финалната й фаза Брандан центрира от дясното крило. Галамаз бе непокрит на пет метра пред М'Боли и с глава прати топката в мрежата. Преди това в 9-ата минута Мишел Платини стреля от фаул и вратарят на домакините Татарушано трябваше да показва рефлекс и акробатичност. Последва затишие, в което имаше по две съдийски грешки. ЦСКА може ше да получи фаул за игра с ръка край наказателното поле на Стяуа, а Тату от тима румънците бе спрян с несъществуваща засада. Стигна се до 32-ата минута, когато Иван Бандаловски проби по дясното крило и качи топката на главата на нисичкия Спас делев. Нисичкият нападател стреля, но удари външната страна на мрежата. Метър и половина делеше Делев от попадението, но и късметът му изневери. Вальо Илиев можеше да вкара в българската врата в 35-ата минута след центриране отляво, но ударът му с глава премина над гредата. В 42-ата минута Райс М'Боли спаси ЦСКА от сигурен втори гол. Груба грешка в центъра на защитата остави Тату сам срещу алжирския национал, но М'Боли с крак успя да парира удара от пет метра. В ответната атака и ЦСКА имаше шанс след колеблива намеса на стража на Стяуа Татарушану. Голмайсторът Галамаз обаче успя да изчисти в корнер преди някой в черен екип да вкаа топката във вратата. Остана време и за Тънасе да завърши своя индивидуална акция с далечен изстрел, спасен отново с вещина и акробатичност от М'Боли. В последните секунди на първата част и Вальо Илиев пропусна 100%-ово положение, стреляйки от два метра пред голлинията в аут. Първият шанс през втората част бе за ЦСКА. В 52-ата минута Платини стреля изненадавщо от ъгъла на наказателното поле, но Татарушано успя да избие в корнер. Последва ялов натиск на ЦСКА и редки контраатаки на румънците. В 77-ата минута обаче грешка на "армейците" в средата на терена остави топката в краката на Тату, който напредна и от 20-ина с плътен шут по земя прати топката в долния десен ъгъл на М'Боли - 2:0. И след втория гол ЦСКА пое инициативата и можеше да намали в 89-ата минута. Тогава Делев с центриране от фаул създаде суматоха в наказателното поле на Стяуа, при която Зику получи топката на два метра пред почти опразнената врата. Единственото място, от където топката не можеше да мине зад голлинията, беше пространството, заето от тялото на падналия Валентин Илиев. Зику обаче улучи точно това пространство. До края двата тима не успяха да създадате стопродентови положение, но опитаха по няколко далечни изстрела. Всички шутове обаче излязоха в аут. Спортни.бг