Борусия Мьонхенгладбах срази с 4:1 гостуващия Волфсбург в първата среща от третия кръг на Бундеслигата и по този начин оглави класирането в германския футболен елит. Германският национал Марко Ройс отбеляза две от попаденията за Гладбах, които вече имат седем точки от първите си два мача. Борусия, която игра плейоф за оставане в Бундеслигата в края на миналата кампания, губеше в резултата, след като японският национал Макото Хасебе откри за "вълците" в 12-та минута. Ройс обаче успя да изравни в 15-та минута, а домакините поведоха с 2:1 след добре изпълнена дузпа от страна на белгийският защитник Филип Демс. Аржентинецът Раул Бобадила увеличи с глава за 3:1 в 45-та минута след отлично центриране на Хуан Аранго, а Ройс оформи крайния успех за Борусия в 67-та минута с прекрасно воле. /БГНЕС