Отборът на Ливърпул победи с 2:0 като гост Арсенал в дербито от втория кръг на английската Висша лига. Двубоят бе равностоен, но все пак мърсисайдци се възползваха от численото си предимство в последните 20 минути и стигнаха до трите точки след нелеп автогол на Арън Рамзи и попадение на Луис Суарес. Спряганият за трансфер в Манчестър Сити Самир Насри започна като титуляр за Арсенал, но не успя да помогне на своите да избегнат загубата. Ключовият момент в мача бе в 70-та минута, когато полузащитникът на домакините Емануел Фримпонг получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Лукас и остави своите с човек по-малко. В 78-та минута при едно меле в наказателното поле на "артилеристите" Микел се опита да изчисти топката, но тя рикошира в гърдите на Рамзи и влезе във вратата. Отборът на Ливърпул успокои играта след това и успя да стигна и до второ попадение в самия край, когато Суарес се разписа на празна врата след асистенция на Раул Мейрелеш. Това бе първа победа за мърсисайдци при гостуване на Арсенал от 11 години насам, която временно ги изкачи на върха на класирането във Висшата лига. /БГНЕС