За 35-и път в историята Барселона спечели трофея "Жоан Гампер", с който каталунците по традиция представят отбора си за новия сезон. Испанският шампион разпиля италианския Наполи с 5:0 след голове на Сеск Фабрегас, който откри головата си сметка за каталунците,Кейта, Педро и два на Лео Меси. Отличието се връчва от 1966 година, като досега само в 11 случая някой от гостуващите отбори го е печелил. За последно това направи Манчестър Сити през 2009 година. Напълно очаквано по-голямата част от титулярите на Барса останаха на пейката. Сред тях беше и Лионел Меси, а двубоят започнаха Пике, Фабрегас, Иниеста и Вия. Гол за Наполи беше отменен поради засада. При една центриране Хамсик беше в положение на засада, но топката беше отиграна от Кавани, който със задна ножица я прати в мрежата, но напразно. След това Пинто трябваше да спасява удар на уругваеца. Последва възможност пред Фабрегас, който обаче стреля твърде слабо и пропусна ситуацията. В 25-ата минута Барселона отбеляза. Адриано проби отляво, стигна до аутлинията и върна към наказателното поле, където Фабрегас засече и отбеляза първия си, макар и неофициален гол като играч на Барселона. Последва ново спасяване на Пинто, тъй като Наполи играеше доста добре. Лавеци се измъкна от Фонтас и стреля, но вратарят отрази. В 30-ата резултатът стана 2:0. Кейта засече подаване на Иниеста и вкара с глава. До почивката Вия, а след това и Иниеста имаха възможности да реализират, но ги пропуснаха и така паузата дойде при аванс от 2 гола за Барса. След паузата току-що влезлият Педро удари гредата с добър удар. Секунди по-късно домакините нямаха късмет, защото удариха нови 2 греди. Първо Куенса, а след това отново Педро, този път при добавката. В 61-ата минута резултатът стана 3:0. Изстрел на Меси се отби от гредата, а Педро бе на правилното място, за да вкара. Само 4 минути по-късно суперзвездата на каталунците сам завърши една многоходова атака и реализира 4-ото попадение. В 77-ата минута Меси набързо реализира още един гол, този път след асистенция на Ерик Абидал. Sportni.bg