Отборът на ЦСКА отпадна от турнира Лига Европа, след като завърши само 1:1 като домакин на Стяуа в реванша от плейофа за влизане в групите на надпреварата, предаде репортер на БГНЕС. След победата на румънците с 2:0 в първата среща и общ резултат 3:1, Стяуа се класира за следващата фаза на турнира, оставяйки България без представител в Европа, предвид отпадането и на Литекс днес от Динамо Киев. Националният стадион бе пълен за срещата на "армейците", а преди двубоя имаше сериозна словесна война между босовете на двата тима. И началото на мача показа, че Стяуа наистина е корав отбор. След равностойно начало, дойде 17-та минута когато Мболи едва спаси удар на Танасе, а в 26-та минута Брандан пропусна уникален шанс, след като ударът му с глава не нацели вратата на домакините. ЦСКА отвърна със задна ножица на Зику в края на полувремето, минала над вратата на Стяуа. В началото на втората част феновете на Стяуа пък предизвикаха суматоха след няколко хвърлени бомби на терена. Реферът и делегатите на мача дори заплашиха да спрат двубоя, ако не бъдат усмирени румънските фенове. Това все пак се случи, а в 72-та минута Танасе ги зарадва с гол след удар от малък ъгъл и сериозна грешка на Мболи. При вече нулева интрига Платини изравни с техничен удар в 81-та минута, но в крайна сметка срещата приключи при резултат 1:1. /БГНЕС