След Шампионската лига Барселона спечели и Суперкупата на УЕФА, побеждавайки Порто с 2:0. Срещата между победителите в Шампионската лига (Барса) и Лига Европа (Порто) се игра на стадион "Луи II" в Монако. Каталунците откриха в 39 мин. чрез Лионел Меси, получил неочакван подарък от играча на Порто Гуарин, сервирал му топката от центъра. При поемането й обаче Бълхата бе в положение на поне 5-метрова засада, която страничният рефер не маркира. През второто полувреме португалците опитаха всичко възможно да изравнят, но натискът им бе кратък, вял и безплоден. По-високата класа на Барселона си каза думата и малко преди последния съдийски сигнал завърналият се у дома Сеск Фабрегас удвои след асистенция на Меси - 2:0 за Барселона. Малко преди това Роландо от Порто бе изгонен за втори жълт картон. Голът на Фабрегас съвсем изнерви португалците, които в 90 мин. останаха с 9 души заради директен червен картон, вдигнат на Гуарин от холандския рефер Бьорн Куиперс. Завоюваната Суперкупа е четвърта за Барселона, като предишните три отборът печели през 1992, 1997 и 2009 г. Стартови състави: БАРСЕЛОНА: Валдес, Алвеш, Масчерано, Абидал, Корея, Шави, Кeйта, Иниеста, Педро, Меси, Вия; ПОРТО: Елтон, Сапунару, Роландо, Отаменди, Фусиле, Гуарин, Сoуса, Моутиньо, Хълк, Клебер, Родригес. /БГНЕС