Черно Море увеличи преднината си на върха в класирането на "А" група, след като срази гостуващия тим на Миньор Перник с 2:0. "Моряците", които имат актив от 12 точки след първите четири кръга на новия сезон, поведоха в резултата в 35-та минута, когато капитанът Георги Илиев вкара за 1:0 след добавка. Илиан Капитанов пък се разписа за крайното 2:0 само две минути по-късно. Светкавица не успя да спре мащабната селекция на Лудогорец. Домакините от Търговище издържаха до 83-та минута, когато след центриране от ъглов удар, Станислав Генчев прати топката с глава в далечния ъгъл на стража Георгиев. В третата среща, която се игра днес, Берое падна у дома с 1:2 от Черноморец Бургас. Отборът от Стара Загора остана с човек по-малко от 50-та минута, когато Петър Димитров си изкара два жълти картона само за няколко минути. Първото попадение за "акулите" вкара Асис в 50-та минута, но Златинов изравни в 90-та минута. Траян Дянков обаче донесе трите точки за бургазлии в продължението на мача, след като се разписа след разбъркване в наказателното поле на Берое. /БГНЕС