Левски победи с 3:0 Ботев Враца в мач от четвъртия кръг на "А" група, игран на стадион "Георги Аспарухов" в София. И трите попадения паднаха през първото полувреме, когато "сините" играха и по-добре. Обещанията на врачани, че няма да се окопават на Герена бяха изпълнение и гостите дори можеха да открият в 10-ата минута. Центриране отдясно при една контраатака беше засечено нескопосано от Ценовски, но дори и така затрудни вратаря на Левски Пламен Илиев, който изби в корнер. Двата тима си размениха по още няколко атаки преди Дарко Тасевски да подаде към Владимир Гаджев в 30-ата минута. Последният стреля извън наказателното, топката рикошира в тяло на противник и влетя в мрежата на Ботев - 1:0. Последва кратко затишие, нарушвено чак в 45-ата минута. Сержиньо Грийн, който и в този двубой игра като централен защитник, подаде към Гаджев, който с гърди свали към Шурд Арш. От 7-8 метра фронтално и необезпокояван пред вратата за холандеца не беше трудно да вкара за 2:0. В даденото продължение на първата част остана време и за Симеон Райков да се разпише във вратата на бившия си отбор. След гола си младокът не се зарадва бурно, за да не подразни феновете на Ботев, чийто любимец беше съвсем до скоро. За това попадение асистенцията дойде отново от Дарко Тасевски. Македонежът направи хубав мач, с което доказа, че е "изчистил главата" си. Самият той можеше да вкара и през първите и през вторите 45-минути, но пропусна. Второто полувреме бе по-вяло и с по-малко положения. Тони Калво на два пъти падна в наказателното поле на гостите, но в първия случай получи жълт картон за симулация, а във втория ситуацията бе оставена без последствия. Врачани от своя страна отпаднаха физически и трудно стигаха до вратата. На играта им повлияха и двете принудителни смени, които треньорът Сашо Ангелов трябваше да извърши. След тази победа Левски изпревари ЦСКА и Черноморец за третото място във временното класиране, но "червените" са с мач по-малко. ----- Среща от 4-тия кръг на А-футболна група: Левски - Ботев Враца - 3:0 Голмайстори: 1:0 Владимир Гаджев 30, 2:0 Шурд Арш 45, 3:0 Симеон Райков 45+1 Стадион: Георги Аспарухов Зрители: 1200 Време: Топло, мачът се игра на електрическо осветление Главен съдия: Никола Попов Жълти картони: Владимир Гаджев, Йордан Милиев, Тони Калво, Дарко Тасевски (Левски), Бранимир Костадинов, Иван Коконов (Ботев Враца) Състави: Левски: Илиев, Мюлдер, Грийн, Милиев, Старокин, Гаджев (Огнянов - 72), Балтанов, Тасевски, Калво, Арс (Цветков - 80), Райков (Младенов - 68) Ботев: Цветков, Куанг, Ванков, Петров, Дениран, Ангелов(Чалъков - 87), Ценовски, Коконов, Костадинов, Николов (Мечев - 63), Ненем (Минчев - 46) Sportni.bg