Водачът в генералното класиране Себастиан Фетел спечели седма победа през този сезон и първа от три състезания насам, след като бе най-бърз в Гран При на Белгия. Световният шампион стартира от пол-позишън в днешното състезание на пистата "Спа" и макар в един момент да изглеждаше, че ще загуби битката, все пак се пребори за нови 25 точки в актива си и първа победа в Гран При на Белгия в кариерата си. Втори остана съотборникът му Марк Уебър, който преди няколко дни празнува рожден ден и нов договор с Ред Бул до 2012 година. Трети се нареди Дженсън Бътън с Макларън, който проведе отлично състезание след старта си от трета позиция. Четвърти остана Фернандо Алонсо с Ферари, а пети изненадващо се нареди легендата Михаел Шумахер с Ферари, който също празнуваше юбилей - 20 години във Формула 1, след като кара за първи път именно в Белгия. Шести остана съотборникът му Нико Розберг, докато седмото място бе за Адриан Сутил. Осми остана Фелипе Маса с другото Ферари, докато Люис Хамилтън от Макларън отпадна след сериозна катастрофа. С успеха Фетел събра цели 259 точки и е доста пред 167-те на втория Марк Уебър. /БГНЕС