Защитаващият титлата си на Ю Ес Оупън Рафаел Надал победи в три сета Давид Налбандиян със 7-6 (7/5), 6-1, 7-5, но състоянието му е тревожно за неговите поклонници, след като испанецът почти припадна от болки на пресконференцията след мача. Поставеният под №2 Надал стигна до победата срещу южноамериканеца след два часа и 39 минути игра и се класира за 1/4-финалите, където негов съперник ще бъде Жил Мюлер от Люксембург. На пресконференцията след срещата с Налбандиян, испанският левичар изведнъж изпита силни болки в десния крак и не говори с журналистите повече от две минути, след което се свлече от стола си и спешно бяха повикани терапевти. След 15 минути Надал се съвзе и настоя пред репортерите, че причина за кризата му е някакъв спазъм и не вярва да има сериозен проблем. С усмивка Надал увери, че инцидентът няма да се отрази на подготовката му за мача с Мюлер, който ще се играе във вторник. /БГНЕС