Новак Джокович и Роджър Федерер ще се изправят един срещу друг във вълнуващ полуфинал на Откритото първенство на САЩ. Сърбинът в 1/4-финалите стигна до победата срещу своя сънародник и добър приятел Янко Типсаревич след битка на корта, която продължи близо 3 часа и половина /7-6 (7/2), 6-7 (3-7), 6-0, 3-0/. Петкратният победител в турнира Федерер пък намери място сред най-добрите четирима, отстранявайки сравнително лесно Жо-Вилфред Цонга с 6-4, с 6-3, с 6-3 за 1 час и 53 минути. Швейцарецът е един от двамата тенисисти, които успяха да победят Джокович този сезон, а това се случи в полуфиналите на Ролан Гарос. Федерер взе реванш от французина, от който падна в 1/4-финалите на Уимбълдън и достигна за 28-и път до полуфинал на турнир от "Големия шлем". Срещата бе прекъсната за час и 40 минути заради дъжд при резултат 3-2 в полза на швейцареца. След победата си той сподели, че да играеш срещу Ноле е огромно предизвикателство, но той в момента се чувства напълно готов за него. За класирането на Джокович повлия и контузия на Янко Типсаревич, който губеше с 1-2 сета и при 0-3 в четвъртия сет бе принуден да се откаже заради травма в лявото бедро. "Ще трябва да бъда по-агресивен в предстоящия си мач. Започнах лошо последните си две срещи, бях бавен и доста пасивен. Янко игра изключителен тенис", заяви Джокович, който имаше много трудности в първите два сета срещу сънародника си. В сблъсъците с Федерер той все още губи с 9-14 и отстъпи на швейцареца на Ролан Гарос, но го победи три пъти този сезон - на Аустрелиън Оупън, в Дубай и Индиън Уелс. /БГНЕС