Първата ракета в света Роджър Федерер разби с 6-1, 6-1 италианеца Фабио Фонини и се класира за четвъртфиналите на тенис турнира от сериите „Мастърс” в Монреал, Канада. Швейцарецът спечели срещу 139-ия в световната ранглиста Фонини само за 45 минути игра. Италианецът бе изненадата на турнира, след като започна от квалификациите и успя да отстрани поставения под номер 13 Анди Мъри. Третият с основната схема Новак Джокович си осигури възможен сблъсък с Анди Родик, след като надделя с 6-2, 6-3 над Давид Налбандян (Аржентина). Разследваният за уговорен мач Николай Давиденко отново записа победа. Руснакът, пети поставен, спечели със 7-6, 6-3 срещу сънародника си Михаил Южни. Следващият му съперник ще е чехът Радек Степанек, отстранил Томи Хаас (Германия) след 6-3, 2-6, 6-2. БГНЕС