Манчестър Юнайтед победи Болтън с 5:0 като гост в мач от четвъртия кръг на английската Висша лига. Шампионите помрачиха футболния празник на феновете на Уондърърс, които бяха изпълнили трибуните на "Рийбок Стейдиъм". Въпреки голямата голова сметка, се различават само две имена сред голмайсторите в срещата. Уейн Рууни направи хеттрик във втори пореден мач във Висшата лига, а Чичарито се разписа за останалите два гола. Още в 5-ата минута Хави Ернандес даде преднина на Манчестър Юнайтед на "Рийбок Стейдъм". Атаката тръгна от Уейн Рууни, който подаде надясно към Луиш Нани. Португалецът задържа топката колкото мексинаецът да изпревари английския национал Гари Кейхил в малкото наказателно поле. Две минути по-късно Крис Ийгълс можеше да изравни, но след продължително меле пред вратата на Юнайтед капитанът Рууни на голлинията блокира шута на защитника на Болтън. Малко по-късно и Мартин Петров опита удар извън наказателното поле, но топката мина в страни от вратаря Де Хеа. Давид де Хеа направи страхотно спасяване в 19-ата минута след далечен шут на Иван Класнич. В ответната атака Уейн Рууни вкара за 2:0. Бързото изпълнение на тъч отдясно, хубавото центриране на младия Фил Джоунс и голът с десния крак от близко разстояние на Рууни почти убиха интригата в двубоя на "Рийбок Стейдиъм". Отново вината за попадението може да бъде хвърлена върху централните бранители на Болтън Кейхил и Ийгълс. В 25-ата минута обаче всичко свърши. Отново Фил Джоунс бе в основата на атаката, а Уейн Рууни - в нейния завършек. Джоунс проби, направи двойно подаване с Нани и след това стреля в тялото на Юси Яскелайнен. Топката попадна у отлично пласиралия се Рууни, който с втория си гол направи резултата класически - 3:0. Секунди по-късно гол на Ернандес бе отменен правилно заради засада. Последното интересно положение за първата част бе в самия нейн край, когато Нани след самостоятелн пробив и шут от малък ъгъл намери външната страна на мрежата. Домакините започнаха по-силно второто полувреме. В 48-та минута Мартин Петров подаде на Класнич, който стреля от около 20 метра, но Де Хеа улови. Малко след това и Дейвис опита да се разпише с глава, но стражът на гостите беше безпогрешен. В 54-та минута Андерсон изпълни превъзходен пряк свободен удар отдясно на Аскилайнен, но вратарят на Болтън скочи и улови почти неспасяемата топка. Стражът на домакините обаче допусна сериозна грешка четири минути по-късно, когато излезе необмислено напред и остави вратата си празна. Чичарито моментално се опита да се възползва от това и стреля, но Риококър застана на пътя на топката. Чичарито все пак постигна своето и още в същата минута вкара втория си гол в срещата. Топката бе центрирана в наказателното поле след изпълнение на ъглов удар. Последва разбъркване и рикошет, който щастливо попадна в краката на Ернандес. Той, разбира се, не се поколеба и се разписа за 4:0. Минута по-късно действието вече се бе пренесло пред вратата на Юнайтед. Найджъл Риококър се размина на косъм от гола, след като от много неудобна позиция стреля превъзходно, но топката срещна напречната греда. В 64-та минута и Пратли пробва удара си, но той бе право в ръцете на Де Хеа. Така се стигна и до 68-та минута, когато Уейн Рууни оформи своя хеттрик и вкара за 5:0. Нани подаде отдясно на нападателя на "червените дяволи", който от около 25 метра разстреля Аскилайнен, без да му даде какъвто и да било шанс за спасяване. След още минута игра Уейн опита да помогне и на Ернандес да направи хеттрик. Рууни подаде великолепно към Чичарито, който влизаше на скорост в наказателното поле. За жалост на младия нападател, обаче, той се размина с топката. Пет минути преди края на редовното време Чичарито имаше възможност отново да се разпише, но вместо да стреля директно към вратата предпочете да комбинира пред голлинията. За негово нещастие там нямаше кой да засече. До края на срещата Болтън опита на няколко пъти да отбележи почетно попадение, но без успех. Sportni.bg