Световният шампион във Формула 1 Себастиан Фетел спечели поредната си безапелационна победа през този сезон, след като бе най-бърз в Гран При на Италия на пистата "Монца". Водачът във временното класиране стартира от първа позиция и бе безпогрешен през цялото състезание, където досега неговият тим нямаше дори подиум. Втори остана Дженсън Бътън с Макларън, докато трети се нареди Фернандо Алонсо с Ферари, което донякъде зарадва феновете в домашното състезание на "кончетата". Четвърти се нареди Люис Хамилтън, който не успя да се пребори за място на подиума с миналогодишния победител Алонсо. Страхотно пето време записа Михаел Шумахер с Мерцедес, докато второто Ферари на Фелипе Маса остана на шеста позиция. Съотборникът на Себастиан Фетел Марк Уебър пък отпадна от състезанието. След края на европейския сезон във Формула 1 Фетел вече води с 284 точки в класирането, доста пред втория Фернандо Алонсо със 175 и Марк Уебър със 167. До края на шампионата остават шест състезания и е почти невероятно Фетел да изгуби титлата. Ето и времената на всички пилоти: 1. Фетел - Ред Бул 1:20:46,172 часа; 2. Бътън - Макларън-Мерцедес + 9.590 секунди; 3. Алонсо - Ферари + 16.909; 4. Хамилтън Макларън-Мерцедес + 17.471; 5. Шумахер - Мерцедес + 32.677; 6. Маса - Ферари + 42.993; 7. Алгерсуари - Торо Росо-Ферари + 1 обиколка; 8. Ди Реста - Форс Индия-Мерцедес + 1 обиколка; 9. Сена - Рено + 1 обиколка; 10. Буеми - Торо Росо-Ферари + 1 обиколка; 11. Малдонадо - Уилямс-Косуърт + 1 обиколка; 12. Барикело - Уилямс-Косуърт + 1 обиколка; 13. Ковалайнен - Лотус Рено+ 1 обиколка; 14. Трули - Лотус Рено + 2 обиколки; 15. Глок - Върджин-Косуърт + 2 обиколки. /БГНЕС