Съставът на Челси поведе еднолично в група "Е" след победата си с 2:0 над Байер Леверкузен и нулевото равенство между Генк и Валенсия в Белгия. Давид Луиз в наказателното на немците с отмерен диагонален шут с десния крак прати топката в мрежата на вратаря Бернд Лено. Луиз проби сам по лявото крило, подаде към Босингва, той комбинира с Торес, а последният направи последното докосване преди головия шут на бранителя на Челси. Домакините от Лондон пропуснаха още редица положения преди Хуан Мата да вкара на празна врата в продължението на мача. Фернандо Торес, който от началото на мача е разкъсван от критики, даде втората си асистенция в мача. В група "F" Арсенал допусна късен гол и изпусна да победи Борусия Дортмунд, а двата отбора завършиха при резултат 1:1 в Германия. Ван Перси в 42-ата минута откри след колективна грешка в полузащитата и защитата на "жълто-черните", а Иван Перишич изравни в 88-ата минута. В другия мач Марсилия победи Олимпиакос като гост с 1:0 с гол на Лучо Гонзалес в 51-ата минута. В група "G" Апоел Никозия хвърли бомбата, побеждавайки с 2:1 руския шампион Зенит Санкт Петербург. Точни за домакините бяха Густаво Мандука и Аилтон, които компенсираха първия гол на Константин Жирянов. В същата група Порто победи също с 2:1 Шахтьор Донецк. Хълк изпусна дупза, но и вкара един от головете за португалците. Другият бе дело на Клебер. Украинците бяха открили в 12-ата минута чрез Луиз Адриано, но допуснаха пълен обрат, а освен това и заработиха два червени картона - на Ярослав Рактиски и Дмитро Чигрински. В последните два мача от първия ден на Шампионската лига Барса и Милан направиха 2:2, а Виктория Пилзен и БАТЕ Борисов 1:1. Sportni.bg