Английският гранд Манчестър Юнайтед стартира похода си в Шампионската лига с реми 1:1 с португалския Бенфика в мач от група С. Българският нападател на "червените дяволи" Димитър Бербатов бе оставен на резервната скамейка от сър Алекс Фъргюсън и така и не се появи в игра на стадион "Луш". Двубоят започна равностойно, като двата тима си разменяха атаки към вратите на съперника, но така и не се стигаше до чисто голово положение. Постепенно домакините взеха надмощие и заиграха доста по-агресивно. В 17-ата минута опасен изстрел на Гаитан профуча встрани от вратата на Андерс Линдегаард. Три минути по-късно и Кардосо опита късмета си с удар от около 20 метра, но стражът на Юнайтед улови топката и предотврати опасността. Така се стигна до 24-ата минута, когато логично Бенфика откри резултата в своя полза. С перфектен пас Гаитан намери пред наказателното поле Оскар Кардосо, който овладя коженото кълбо и го прати в мрежата на противника за 1:0. Три минути преди края на първото полувреме "червените дяволи" възстановиха равенството на стадион "Луш" с великолепен изстрел на Райън Гигс от дъгата пред наказателното поле - 1:1. Единайсет минути след подновяването на играта домакините отново първи стигнаха до сериозна опасност пред вратата на Андрес Линдегаард. Аржентинецът Пабло Аймар отправи страховит изстрел към вратата на Юнайтед от около 20 метра, но нямаше късмет и топката профуча близо до страничния стълб на вратата. В 64-ата минута Райън Гигс нахлу в наказателното поле на Бенфика, освободи се от заобикалящите го защитници и стреля, но и неговият късмет му изневери и коженото кълбо излезе в аут. Две минути по-късно скоростна контраатака на португалския тим завърши с опасен удар на влезлия като резерва Нолито, но Линдегаард показа класа и успя да опази мрежата си. В 77-ата минута отново отличният рефлекс на вратаря на Манчестър Юнайтед предотврати промяна в резултата, след като отрази опасен удар на Гаитан. В последните десет минути от редовното време и двата отбора имаха отлични 100%-ови голови възможности, но явно нападателите не бяха достатъчно съсредоточени и срещата приключи при резултат 1:1.