България загуби от Русия с 3:1 гейма в мач за полуфинала на европейското първенство по волейбол. Лъвовете не успяха да надделеят над старите си съперници Русия, въпреки, че поведоха в първия гейм. България поведе на Русия с 1:0 за момчетата на Радостин Стойчев е резултатът като нашите позволиха руснаците да направят 22 точки. Най – резултатен за нашите в първата част беше капитанът Владимир Николов с 6 точки, следван от Матей Казийски с 5. Стахотен е и процентът в посрещането на нашите – 57% перфектно и 71% позитивно. Втория гейм бе за Русия, които ни позволиха да направим само 19 български точки. Централният блокировач Волков ни отбеляза 6 точки, а по 4 добавиха Михайлов и Мусерски. За България в игра влезе Цветан Соколов на мястото на капитана Владимир Николов, който отбеляза 3 точки, толкова има и Тодор Алексиев. Третата част завърши отново с успех за Русия 25:18. В игра за нашите се включи Методи Ананиев на мястото на Тодор Алексиев. Отново капитанът Владимир Николов е най-резултатен за България с 5 точки, 4 има Казийски. Михайлов е отбелязал най-много точки за Сборная – 6. Четвъртият гейм отново бе под доминацията на Русия, които спечелиха гейма и съответно мача с 25:19. Съперник на Русия в полуфинала ще бъде победителят от мача между Сърбия и Франция. БГНЕС