Отборите на Щутгарт и Шалке 04 не можаха да се победят в първия мач за сезон 2007/2008 в Бундеслигата и завършиха при резултат 2:2. Мачът започна равностойно, като гостите още от първата минута показаха, че ще търсят победата. Първото по-сериозно положение пред едната от двете врати дойде още в 7 минута, когато при атака за тима на Щутгарт, Какау засече топката с глава, но ударът му бе много неточен и не застраши особено вратата на Шалке. Малко по-късно отново Какау се опита да открие резултата с плътен силен шут по тревата, но младият страж на Шалке - Нойер без проблем улови топката. Повечето атаки през първата част бяха реализирани от тима на Щутгарт, докато гостите разчитаха предимно на контраатаки. В 25 минута това се оказа и по-печелившата тактика, като при една скоростна атака топката попадна в Кобиашвили, който шутира към вратата, пазена от Шафер и след щастлив рикошет в крака на Хилберт се озова в мрежата. Така изненадващо в средата на полувремето гостите поведоха в резултата на шампиона на Германия за сезон 2006/2007. В 34 минута футболистите на Щутгарт имаха възможност да изравнят резултата - Бока центрира в наказателното поле към Марика, който засече подаването с глава, но от три метра не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Нойер. През второто полувреме гостите отново заложиха на контраатаки, което можеше да им донесе второ попадение в 54 минута, но силният шут на Пандер мина на сантиметри от левия страничен стълб. Само три минути по-късно Пандер отново реши да изпробва късмета си и само добрата намеса на вратаря Шафер запази резултата 0:1. Така се стигна до 63 минута, когато след пас на Хилберт, Кедира остана очи в очи с Нойер и логично изравни резултата. Равенството обаче не се запази дълго тъй като в 66 минута Нойер извърши нарушение срещу Марика в наказателното поле и съдията Херберт Фандел отсъди дузпа в полза на домакините. При изпълнението Пардо не сбърка и Щутгарт стигнаха до пълен обрат в мача. Радостта на "Готлиб-Дамлер Щадион" трая само около десетина минути, защото в 76 минута хърватинът Иван Ракитич надигра цялата отбрана на домакините и оформи крайното 2:2.