Един от фаворитите в Шампионската лига през този сезон, Манчестър Юнайтед, едва се спаси от срамна загуба като домакин на Базел, стигайки в последните минути до равенство 3:3 в истински спектакъл на "Олд Трафорд". Димитър Бербатов остана резерва за "червените дяволи", а на негово място сам в атака започна младата сензация Дани Уелбек. Англичанинът с ганайски корени наниза два гола за две минути през първата част и даде сериозна преднина на отбора си, а срещата изглеждаше вече решена. През втората част Фабиан Фрай обаче върна един гол за Базел след лошо избиване на Давид Де Хеа. Александър Фрай пък изравни две минути по-късно, след като намери с глава центриране на съфамилника си и автор на първия гол. Нападателят на гостите даде и преднина на отбора си в 76-та минута, след като се разписа от дузпа за фаул на Антонио Валенсия срещу Марко Щрелер. В 82-та минута в игра влезе и самият Бербатов, който замени Андерос. Юнайтед опита финален натиск, който даде резултат в 89-та минута когато Ашли Йънг вкара първия си гол в Шампионската лига, разписвайки се с глава след отлично центриране на резервата Нани. Равенството оставя Юнайтед без победа след две равенства от два мача. Бенфика пък победи с 1:0 Оцелул в другата среща от група "С". Базел и Бенфика са начело в класирането с по 4 точки, а Юнайтед са трети с 2, последен е Оцелул без спечелени точки. /БГНЕС