Новите попълнения Алекс Окслейд-Чембърлейн и Андре Сантос се разписаха през първата част, за да помогнат на Арсенал да покрие продължаващите грешки в защита и да стигне до успеха с 2:1 над Олимпиакос като домакин в Шампионската лига. 18-годишният Окслейд-Чембърлейн се разписа още в 8-та минута с дебютния си гол в Шампионската лига, а Андре Сантос направи 2:0 в 20-та, като в този момент изглеждаше, че Арсенал наистина е оставил кризата зад себе си. Проблемите в защита обаче се завърнаха доста бързо и Давид Фустер намали с гол с глава, след като бе оставен непокрит при изпълнение на корнер. В другия мач от група "F" Марсилия разби немския шампион Борусия Дортмунд с 3:0, като главно действащо лице бе Андре Аю, който реализира два гола за своя тим, а след това си изкара и два жълти картона, за да бъде изгонен в 90-та минута. Лоик Реми вкара другия гол за домакините. БГНЕС