Късен гол от дузпа на Роберто Солдадо донесе равенството 1:1 на Валенсия като домакин на Челси в среща от група "Е" на Шампионската лига. Солдадо изпрати Петър Чех в грешния ъгъл от бялата точка в 87-та минута, като решението за дузпата дойде след спорна игра с ръка на Саломон Калу в наказателното поле. Франк Лампард започна като титуляр за Челси и даде преднина на тима си през първото полувреме с нисък удар, за да ознаменува с гол натиска на тима си. Челси имаше шансове да вкара и преди попадението на Лампард, но вратарят на домакините Диего Алвес шокира със страхотни спасявания гостите и по-специално Рамирес и на няколко пъти Фернандо Торес. Никола Анелка също не успя да преодолее бразилеца в 90-та минута. В другия мач от тази група Байер Леверкузен попари Генк с 2:0 като домакин, а точни за домакините бяха Бендер и Балак. В класирането води Челси с 4 точки, пред Леверкузен с 3, Валенсия с 2 и Генк с 1. БГНЕС