Българският нападател Валери Божинов не влезе в игра при победата на неговия Спортинг Лисабон с 2:1 срещу италианския Лацио. Двубоят бе от груповата фаза на турнира Лига Европа, в който португалците за втори път постигнаха успех. Спортинг бе по-активният отбор през първата част, а автор на първото попадение бе Ван Волфсвинкел, който се разписа в 21-та минута на двубоя. В 45-та и Инсуа бе точен за домакините, а голът му се оказа победен. За Лацио точен бе Мирослав Клозен в 40-та минута. Домакините бяха принудени да завършат мача с 10 души, след като голмайсторът Инсуа получи червен картон в началото на второто полувреме. В самия край на двубоя гостите от Лацио пък опитаха да стигнат поне до изравняване, като на два пъти Джузепе Скули пропусна добри положения, а Абдулай Конко от близко разстояние удари гредата. В края на мача и Томазо Роки не успя да прати топката с глава в опразнената врата. В крайна сметка Спортинг успя да задържи преднината си и прибави нови три точки в актива си. Отборът на Валери Божинов е едноличен лидер във временното класиране в група "Д" с актив от 6 точки. Лацио остава на 3-ата позиция с 1 точка. В другата среща от групата Васлуй, за който пълни 90 минути игра българският национал Живко Миланов, направи равенство 2:2 с Цюрих. Швейцарците поведоха с гол на Алфонс в 32-ата минута, а звездата на домакините Уесли изравни в 62-ата от дузпа. Мике Темванжира направи 2:1 за Васлуй в 77-ата, но Цюрих изравни за крайното 2:2 с гол на Адмир Мехмеди в 79-ата минута. Sportni.bg