Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби мача си от първия кръг на силния турнир в Пекин, след като в оспорвана битка бе победен от французина Жо-Вилфред Цонга със 7-6(5), 7-5. Димитров бе напълно равностоен на своя опонент, който е седми в световната ранглиста, но опитът на Цонга си каза думата в решителните моменти. Първият сет бе решен с тайбрек, който французинът спечели на пет точки. Цонга поведе с пробив още в началото на втората част, но Гришо намери сили и изравни резултата, като дори имаше шанс да затвори сета при 5-4 в своя полза. Финалистът от Откритото първенство на Австралия от 2008 година обаче отново заигра много силно в решителния момент и успя да спечели три поредни гейма, с които взе победата във втория сет и мача. Това бе трета поредна победа на Цонга над Димитров през тази година, като българинът определено може да съжалява за загубата си в този мач. Във втория кръг французинът, който е водач в основната схема на турнира, ще срещне участващия с уайлд кард китаец Дзе Джън. /БГНЕС