Женският национален отбор стартира със загуба участието си на приятелския турнир в Бормео, който е част от подготовката за квалификациите за Европейско първенство. Женският национален отбор стартира със загуба участието си на приятелския турнир в Бормео, който е част от подготовката за квалификациите за Европейско първенство, съобщиха от Българската федерация по баскетбол.Българките отстъпиха на домакина Италия с 59:63 (11:21, 20:10, 8:20, 20:12). Момичетата на Георги Божков не започнаха добре мача и в края на първата четвърт изоставаха с 8:18. Те бързо се върнаха в двубоя и на полувремето резултатът бе равен 31:31. В началото на третата част дори успяха да поведат с 36:33, но допуснаха техните противнички да направят серия от 15 поредни точки. Все пак националките ни не се отказаха и до края успяха да намалят пасива си, но в последната минута нито един от двата отбора не успя да вкара кош и мачът завърши 59:63. В срещата не взеха участие Зорница Костова, Радостина Димитрова и Наталия Топалова. Днес от 17:00 часа България среща Русия във втора среща от турнира.