Световният номер 2 в тениса Рафаел Надал започна успешно участието си на турнира от сериите Мастърс в Шанхай с награден фонд над 3,2 милиона долара, след като се справи със сънародника си Гийермо Гарсия-Лопес във втори кръг. Надал успя да пробие четири пъти сервиса на съперника си, а от своя страна допусна само един пробив, за да запише успех с 6-3, 6-2 за час и 45 минути. В третия кръг левичарят от Майорка ще срещне германеца Флориан Майер, поставен под номер 15 в основната схема. Четвъртият поставен Жо-Вилфред Цонга допусна изненадваща загуба от японеца Кей Нишикори. Французинът се пребори за първия сет след тайбрек, но след това допусна обрат за крайното 7-6(1І, 4-6, 4-6. В трети кръг Нишикори ще се изправи срещу колумбиеца Сантяго Хиралдо, който отстрани друг поставен тенисист - Юрген Мелцер. Хиралдо надви австриеца в три сета - 4-6, 6-4, 7-6(5) за 2 часа и 23 минути. Победи днес постигнаха още Давид Ферер, Томаш Бердих и Хуан Карлос Фереро. /БГНЕС